0 212 220 12 66
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pediatrik Walker

14 Ocak 2020
101 kez görüntülendi
Pediatrik Walker

Pediatrik Walker, serebral palsi, spina bifida gibi nedenlerle yürüme güçlüğü çeken çocukların, eller serbest şekilde yürümesini sağlayan bir yürüme yardımcısıdır. Büyümenin hızlı olduğu çocukluk döneminde düzenli kullanım ile gerekli hareketliliği ve yürüme uyarımını sağlar, sosyalleşmeye katkıda bulunur.

  • Kas ve kemik gelişimine yardımcı olarak deformitelerin ve olası ameliyat gereksinimlerinin önüne geçer.
  • Hareketin, kan dolaşımı, sindirim ve solunum üzerindeki olumlu etkileri sayesinde genel sağlığı ve yaşam kalitesini artırır.
  • Çocuğun yaşıtları ile iletişimini artırır, oyunlara katılarak sosyalleşmesine katkı sağlar.
  • Alışveriş merkezi, park gibi uygun alanlarda çocuğun ailesi ile birlikte yürüyerek vakit geçirmesini ve eğlenmesini sağlar.
  • Çevreyle etkileşimini ve motivasyonunu artırarak hayata katılmasına yardımcı olur.

Pediatrik Walker, İstanbul Şişli ’de bulunan Carmen medikal’ de uygulanmaktadır. Çocuğun kullanımı için uygun olup olmadığı denemelerden sonra belli olmaktadır.

Pediatrik Walker kimler için uygundur?

Cerebral palsi, spina bifida, kas hastalıkları gibi hareket ve postüral kontrol bozukluklarına yol açan hastalıklar sonucu yürüyemeyen çocukların Pediatrik Walker kullanarak yürüme olanağı› bulunmaktadır.

Bir çocuğun Pediatrik Walker kullanabilmesi için ayakta durabilmesine, bağımsız oturabilmesine, hatta baş kontrolünün olmasına gerek yoktur. Üst gövdesinden desteklendiğinde adım atma yeteneğine sahip çocuklar, Pediatrik Walker kullanımı açısından değerlendirilebilir. Çocuğun Pediatrik Walker kullanımına uygun olup olmadığı yapılacak deneme ve değerlendirme sonucunda belirlenecektir.

Pediatrik Walker yararları

• Kas ve kemik gelişimine yardımcı olarak deformitelerin ve olası ameliyat gereksinimlerinin azalmasını sağlar veya önüne geçer.
• Dik pozisyonda ayakta durmanın ve yürümenin kan dolaşımı, sindirim ve solunum üzerindeki olumlu etkileri sayesinde genel sağlığı ve yaşam kalitesini artırır.
• Doğru yürüme paterninin gelişmesini destekler.
• Çocuğun yaşıtları ile iletişimini artırır, oyunlara katılarak sosyalleşmesine katkı sağlar.
• Alışveriş merkezi, park gibi uygun alanlarda çocuğun ailesiyle birlikte yürüyerek vakit geçirmesini ve eğlenmesini sağlar.

Pediatrik Walker nasıl uygulanır?

Pediatrik Walker kullanımı düşünülen çocuklar, çocuk konusunda uzmanlaşmış fizyoterapist tarafından bilgi alış verişi yapılır.

Uygun görülen çocuklar için ölçü alınır ve gereken destekleyici aparatlar belirlenir. Bu veriler doğrultusunda ürün teslim edilir.

www.carmengrup.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?