0 212 220 12 66
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Barbie’den tekerlekli sandalyeli ve protezli bebek

30 Ocak 2020
45 kez görüntülendi
Barbie’den tekerlekli sandalyeli ve protezli bebek

Hakim güzellik anlayışını dayattığı ve ırkçılık yaptığı suçlamaları yöneltilen Barbie, eleştirileri dikkate alarak çeşitlilik konusunda adım atıyor. Mattel markası, ‘güzelliğin çeşitli temsilleri’ olduğunu göstermek için tekerlekli sandalyeli ve protezli bebek üreteceklerini duyurdu.

Daha önce Frida Kahlo başta olmak üzere pek çok ilham veren kadının Barbie bebeklerini üreten, ABD adına olimpiyatlarda yarışan ilk eskrimci Ibtihaj Muhammed’den esinlenerek ilk başörtülü Barbie’yi yapan oyuncak markası Mattel, 2019 koleksiyonunda tekerlek sandalyeli ve protezli bebek çeşitlerine yer verecek.

Yeni oyuncak serisiyle fiziksel yetersizliğe dair tartışmalarla savaşmayı hedefleyen Mattel, protezli bebek için, doğuştan önkolu bulunmayan ve şu anda 13 yaşında olan Jordan Reeves ile birlikte çalışacak. Protez kısmının çıkarılabilir olmasıyla daha gerçekçi bir bakış sunulması hedefleniyor. 

Mattel, tekerlekli sandalyeli oyuncağın tasarımı için, konunun uzmanları ve Kaliforniya Üniversitesi’nde firmanın adını taşıyan çocuk hastanesindeki ekiple birlikte çalışacak. Firma, ‘Barbie fanlarının en çok talep ettiği aksesuarın tekerlekli sandalye olduğunu’ söyledi. Mattel, yeni koleksiyonuyla, Barbie’nin ten ve göz rengi, görünümü, yaşam tarzı açısından çeşitlilik gösterebileceğini kanıtlamak istiyor.

Daha fazla bilgi ve fiyat için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim

  • ADRES:PERPA TİCARET MERKEZİ A BLOK, KAT:5, NO:112 – 114  ŞİŞLİ / İSTANBUL
  • TELEFON:0 212 220 12 66 – 0 212 220 54 57
    0 543 648 01 92 – 0 533 515 92 37
  • EMAİL:info@carmengrup.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?