0 212 220 12 66
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akülü Tekerlekli Sandalye

27 Nisan 2019
507 kez görüntülendi
Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü tekerlekli sandalye yürüme engeli olan bireylerin güç kullanmadan ev içi ev dışı ortamlarda bağımsız hareket etmelerine olanak sağlamak yaşam kalitelerini arttırmak için üretilmektedir. Akülü tekerlekli sandalye kullanımı kişiler tarafından genel olarak dış ortamlarda daha çok tercih edilmektedir. Kullanıcılar az güç ile çok hareket imkanı bulabilmekteler.

Akülü tekerlekli sandalye 
bireylerin istediği bedensel rahatlığı ve bağımsız hareketliliği onlara sunarken fiyatlarının manuel sandalyelerden yüksek oluşu sandalyenin kısa zamanda değiştirilmesi olanağını ortadan kaldırmaktadır. Fiyatlarının yüksekliği sandalyenin özelliklerinin çoğalmasıyla orantılıdır. 

Akülü tekerlekli sandalye alımı sırasında bireyler ürünün rahatlığının yanı sıra sağlamlığına uzun zaman kullanılabilirliğine de önem vermektedirler. Akülü tekerlekli sandalye kullanıcılarının dikkat ettiği diğer bir unsur ise sandalyenin aküsünün gücüdür. Aküsünün gücü ne kadar yüksek olursa sandalye o kadar uzun kullanılabilmektedir. Bunu yanı sıra sandalyenin dış kullanımlarda engebeli ve bozuk yollardan rahat hareket edebilmeside akünün gücüyle doğru orantılıdır.

Akülü sandalyelerde kullanıcını isteğine göre yükseklik ayarı yapılabilmektedir. Aynı zamanda kol dayama yerleri gerektiği durumlarda çıkartılabilmektedir.  Akülü tekerlekli sandalyeler de sandalyenin ağırlığı motor gücüyle hareket ettiği için önemi kaybetmektedir. Akülü sandalyelerin kullanıcının vücuduyla uyum sağlaması kişinin yaşam kalitesini yükseltmektedir.

Özellikle katlanabilir akülü tekerlekli sandalye üretimi kullanıcıların uzun yola arabayla gidebilmelerinde büyük kolaylık sağlamıştır. sandalyenin katlanıp araba bagajına sığması engelli bireylere uzun ve rahat seyahat imkanı sunmuştur. 

Akülü Tekerlekli Sandalye
Akülü Tekerlekli Sandalye

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?